Yükleniyor...

Kerem Köfteoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler programında konuşan Arçelik Global Uzakdoğu Satınalma Grup Yöneticisi Ozan Güven “Ekonomiyi iyi yönetiyorlar, bu konuda tahmin ettiğimizden de iyi gidiyorlar” dedikten sonra konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Sürekli Çin’i konuşuyoruz. Çünkü ülke yönetimi Kuşak ve Yol Girişimi’yle Güneydoğu Asya’daki hakimiyetini arttırıyor. ABD’nin baskılarına rağmen, Avrupa’daki paydaşlarla iş birliğini genişletip ticari faaliyetlerini geliştiriyor. Rusya ve İran’la araları iyi, Afrika’daki varlıklarını da güçlendiriyorlar. Tüm bu gelişmeler, Çin’in önümüzdeki dönemde daha da güçleneceğine işaret ediyor.”

ÇİN YÖNETİMİ ÜRETİM YERİNE, HİZMET SEKTÖRÜNÜ GENİŞLETMEYE ODAKLANDI. ÜLKEDE İÇ TÜKETİMİN SÜREKLİ ARTTIYOR

Güven bu durumun Türk şirketlerinin önüne çıkardığı fırsatları ise şöyle özetledi: “Ülkede iç tüketim günden güne artıyor. E-ticaret çok yaygın, dünya ile bütünleşmiş uygulamalar geliştirdiler. Bence, Türk firmaları, yaş-kuru gıda, lüks tüketim ürünleri ve mobilya sektöründe edindikleri tecrübelerle Çin pazarında yer bulabilir. Bu alanlarda ciddi fırsatlar olduğuna inanıyorum.”

6. Konuk Nisan 14, 2021
1. Program Mart 17, 2021
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.