Yükleniyor...

Kerem Köfteoğlu’nun sunduğu “Çin’deki Türkler: Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz” programına katılan Aksa Jeneratör Çin Müdürü Gürhan Atakan, önümüzdeki yıllarda 100 milyon dolarlık satış hedefleri olduğunu belirterek “Şirket bünyesinde bir teknoloji bilgi merkezi oluşturduk. Çin’deki iç pazarın dinamikleri doğrultusunda şimdilik sadece 1000 KW ve üzeri güçte jeneratör grupları üretiyoruz. Jiangsu eyaletine bağlı Changzhou kentinde fabrikamızı 2017’de ikinci faz metal işleme bölümüyle birlikte toplam 120 bin metrekarelik alana büyüttük” dedi.

“ÇİN’DEKİ KAMU İHALELERİ VE BÜYÜK GÜCE GEREK DUYAN ÖZEL PROJELERDEN DOLAYI, ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÜRETİM PLANLARIMIZI GÜNCELLEYECEĞİZ”

“Çin, çok büyük ve her türlü kaliteli ürünü satın almaya açık bir Pazar” diyen Atakan girişimcilerimize şu önerileri yaptı: “Ülke fason üreten konumundan hızla uzaklaşarak, kaliteli, dünya çapında markalar yaratmaya başladı. Girişimcilerimiz bunu dikkate alıp, ürün değerlendirilmelerini buna uygun yapmalı. Satış kanallarını iyi analiz edip doğru anlasınlar. Bunu yaparlarsa hangi stratejileri ve nasıl bir yol izleyeceklerini daha iyi belirleyecekler. Çin, dünyanın ikinci büyük ekonomisi haline geldi. Yıllar önce başlattığı teknoloji atılımını her geçen gün ilerletiyor. Girişimcilerimiz önyargılarını atıp, Çin’i yakından tanımaya çalışmalı. Gelip yatırımlarını yaparak, sürekli büyüyen bu pazardaki yerlerini alsınlar.”

8. Konuk Mayıs 5, 2021
1. Program Mart 17, 2021
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.