Yükleniyor...

Kerem Köfteoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler programında konuşan

JAC Ağır Ticari Araçlar Kalite Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Hakan Bulak, Çin pazarının çok büyük olduğunu hatırlatarak “Fırsatlar içeren bu pazara hazır olanlar başarılı olur. Yeter ki, doğru partneri bulana kadar sabırlı olsunlar, gerekirse ilk başta belli bir zararı da göze alsınlar” dedi.

“BİRÇOK ALANDA OLDUĞU GİBİ OTOMOTİV YAN SANAYİNDE ÖNEMLİ FIRSATLAR VAR. BU ALANDA ÇALIŞAN BİR TÜRK FİRMASININ ÇİNLİ BİR ŞİRKETLE ORTAK OLMASI SAĞLANIRSA İKİ TARAFA DA YARARI OLUR

Çin pazarına açılmak isteyen Türk girişimcilere “Buraya önyargısız gelin” diye seslenen Bulak diğer önerilerini de şöyle sıraladı: “Burası farklı bir dünya. ‘Bunlar yanlış yapıyor’ diye düşünmeyin tam tersine onları izleyin ve anlamaya çalışın. Çinlilerle iş yapmak istiyorsanız onlarla yakın ilişki kurmanız birkaç kere akşam yemeklerinde yiyip içmeniz gerekiyor. Önce kalpler ısınıyor sonrasında da ticari ilişkiler kuruluyor. Risk almaya hazır olun. Çin pazarında büyük fırsatlar. Başlangıçta doğru partneri bulana kadar bir miktar zarar etmeyi göze alın. Taklidin ötesine geçip, pazara özel üretim yapabilmek için de Ar-Ge’ye önem verin.”

12. Konuk Haziran 2, 2021
1. Program Mart 17, 2021
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.