Yükleniyor...

Kerem Köfteoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler programında konuşan omg! (Oriental Media Group) kurucusu Semih Erken, lüks markaların DNA’sını çözmüş bir turizmci. Çin’in en lüks oteli “To Dream Retreat”i hizmete hazırlayan Erken, “Türkiye otelcilik konusunda önemli aşamalar kaydetti. Başarılı Türk otellerini dünyanın en hızlı gelişen Asya ve Çin pazarına, Asyalı markaları da Türkiye pazarına açmak istiyorum” diyor.

ÇİN TURİZMİ GERÇEK ANLAMDA HENÜZ BAŞLAMADI. BU YÜZDEN TÜRK TURİZMCİLERİN, ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA SAYILARI KATLANARAK ARTACAK OLAN ÇİNLİ TURİSTE ŞİMDİDEN HAZIRLIK YAPMASINDA YARAR VAR

Kapadokya’daki otelinde ağırladığı misafirlerinin çoğu Çinli turistlerden oluşan bir müdürün “kahvaltıda tam 17 çeşit zeytin sunuyoruz” diye övünerek konuştuğunu hatırlatan Erken, Türk turizmcilere şu önerileri yaptı: “Bu örnekten de anlıyoruz müdür ağırladığı kitleyi tanımıyor. Çinli turistin zeytini sevmediğini bilmiyor. Oysa ülke veya tesislerine Çinli turist çekmek isteyenler ciddi araştırmalar yapıyor. Turizmcilerimizin de öncelikle Çinli turistlerin nelerden hoşlandığını, beklentilerini ve nasıl memnun edileceğini araştırılmaları gerekiyor. Omg! olarak Asya-Pasifik bölgesi ve özellikle Çinli turistlerle ilgili ciddi araştırmalar yaptık. Asyalı lüks otel markalarını Türkiye’ye getirmeyi planlıyorum.

11. Konuk Mayıs 26, 2021
1. Program Mart 17, 2021
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.