Yükleniyor...

Kerem Köfteoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler programında konuşan Nanjing Havacılık ve Uzay Üniversitesi doktora öğrencisi Tayfun Koçak, dünya rezervinin yüzde 73’üne sahip olduğumuz Bor madeni katkılı lityum pil üretme çalışmalarına başladığını belirterek” Konuyla ilgili olarak Çin hükümetine 1 milyon TL bütçeli bir proje sunduk” diyor.

BOR KATKILI LİTYUM PİL ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMAM BİTMEK ÜZERE. PROJE ÜZERİNDE BURADAKİ 75 KİŞİLİK PİL ARAŞTIRMA GRUBUNUN YANI SIRA, ODTÜ VE ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ BİRLİĞİ HALİNDEYİZ”

İki ülke arasında bilim elçisi gibi çalışan genç mucit Koçak, yakın zamanda Nanjing Havacılık ve Uzay Üniversitesi ile Eskişehir Teknik Üniversitesi arasında bir protokol imzalandığını belirtikten sonra şu bilgileri verdi: “İki üniversite arasındaki bilimsel çalışmalara daha önce başladık. Birlikte hazırladığımız makale dünya çapında bilimsel hakemli dergide yayınlandı. Şimdi de hem akademik ve hem de Bor katkılı lityum pil üretimi için karşılıklı teknoloji transferi konusunda ortak projeler geliştireceğiz.”

3. Konuk Mart 31, 2021
1.Program Mart 17, 2021
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.