Yükleniyor...

Kerem Köfteoğlu’nun Youtube ve Yön Radyo’da sunduğu “Çin’deki Türkler: Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz” programına katılan İstanbul Ateşi Genel Müdürü Tolga Göksel, 2015 yılından beri Guangzhou’nun Panyu bölgesinde Mengsa Meat olarak faaliyette olduklarını söylüyor. “İstanbul Ateşi markamızla helal et üretimi yapıyoruz” diyen Göksel “Üretim için gerekli olan tüm sertifikaları Çin Gıda ve İlaç İdaresi’nden aldık. Etlerimizi sağladığımız Avustralya’dan yılda 45-50 ton et ithal ediyoruz. Bu etten de başta Türk döneri, salam, sucuk olmak üzere 30’u aşkın pişirmeye hazır ürünler hazırlayıp pazara sunuyoruz. Lisanslı olarak ürettiğimiz Türk dönerini, bayilerimiz aracılığıyla Çin’de 51 noktaya ulaştırıyoruz.” dedi.

“ÇEŞİTLİ FUARLARA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ TADIM TESTLERİ SAYESİNDE SUCUĞU TANITIP SEVDİRDİK. ŞİMDİ TÜRK DÖNERİNİ ÇİN’DE  YAYGINLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Çin pazarına girmek isteyen Türk girişimcilere de seslenen Göksel onlara şu önerileri yaptı: “Çin’de büyük fırsatlar barındıran çok güçlü bir iç pazar var. Çinli tüketicinin parası var ve iç pazarın geri dönüşü de çok iyi. Bütün ürünlerin parası peşin ödeniyor. Dolayısıyla halihazırda Çin’e sattığımız ürünlerin yanı sıra, başka neler satılabilir diye araştırma yapmalarında yarar var. Bu konuda hem pazarı hem de Çinli tüketicilerin ihtiyacını iyi bilen danışmanlardan profesyonel destek alsınlar. Çin pazarı ve dolayısıyla Çinli tüketicinin kendine özgü alışkanlıkları olduğunu dikkate alıp, pazarı ve tüketicileri yakından tanımaya çalışsınlar. Çin’in uzaktan tanınamayacağından hareketle de belli bir süre buraya gelip yerinde gözlem yapsınlar. Burada harcayacakları zamana da ‘kayıp’ gözüyle değil, geleceğe yatırım gözüyle baksınlar. Bunları yaptıkları zaman Çin pazarında para kazanmanın zor olmadığını görecekler.”

13. Konuk Haziran 9, 2021
1. Program Mart 17, 2021
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.